Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Kongres Kobieta i Mężczyzna 65+
2017-11-10

W dniach 17-18 listopada 2017 roku w Warszawie odbędzie się 4. edycja Kongresu KOBIETA I MĘŻCZYZNA 65+. Tegorocznemu Kongresowi towarzyszyć będzie również XIII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego (PTG), które jest organizatorem naukowym wydarzenia.

Kongres KOBIETA I MĘŻCZYZNA 65+ 2017 objęty został Patronatem Honorowym Ministra Zdrowia. Do udziału w dwudniowych obradach Kongresu zostali zaproszeni geriatrzy, lekarzy rodzinni, interniści oraz inni pracownicy służby zdrowia zainteresowani holistycznym podejściem do starzejącego się pacjenta. W tym roku po raz pierwszy do udziału w wydarzeniu zaproszone zostało środowisko pielęgniarskie, dla którego przewidziane zostały osobne sesje, wykłady i warsztaty tematyczne. Poszerzenie programu Kongresu o ten obszar tematyczny to wynik zarówno wcześniejszych doświadczeń organizatorów z poprzednich edycji jak i reakcja Komitetu Naukowego na prognozy demograficzne dla Polski na najbliższe lata.

Po raz pierwszy w historii Kongresów KOBIETA I MĘŻCZYZNA 65+ odbędzie się cykl sesji i wykładów gerontologicznych, będących integralną częścią zjazdów naukowych PTG. Omówione zostaną między innymi procesy demograficzne i ich wpływ na społeczeństwo oraz gospodarkę a także zagadnienia związane z polityką senioralną i opieką długoterminową. W programie obok klinicznych paneli tematycznych, znajdą się również interdyscyplinarne społeczno-środowiskowe problemy starości i starzenia.

Podczas Kongresu będzie miała miejsce także premiera książki pt.: "Rekomendacje Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych w zakresie postępowania w zaburzeniach kontynencji". Rekomendacje Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych wytyczają standardy postępowania profesjonalnego w opiece nad osobami z nietrzymaniem moczu (NTM) i stanowią narzędzie wspierające pielęgniarki i położne w podejmowaniu decyzji w zakresie diagnozy, terapii, pielęgnacji i edukacji, istotnych we wszystkich obszarach ich aktywności zawodowej związanej z problematyką NTM.

Więcej na temat Kongresu na: www.kobietaimezczyzna.info
REKLAMA