Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Jak sobie radzić z NTM
2017-10-01

Nietrzymanie moczu to niezwykle uciążliwy, krępujący i utrudniający codzienne funkcjonowanie problem. Mimo iż dotyczy obojga płci, na nietrzymanie moczu zdecydowanie częściej cierpią kobiety niż mężczyźni. Na szczęście obecnie istnieje szereg metod skutecznych w walce z nietrzymaniem moczu.

Po pierwsze - leczenie farmakologiczne

Wykorzystanie leków należy do grupy podstawowych metod leczenia nietrzymania moczu. Najczęściej lekarze przypisują jeden z szeregu dostępnych na rynku farmaceutycznym leków antycholinergicznych. Zadaniem tego typu preparatów jest ograniczenie skurczów pęcherza, a tym samym zredukowanie dyskomfortu związanego z nieustannym parciem na pęcherz. W przypadku kobiet z dolegliwościami nietrzymania moczu często przypisywanymi farmaceutykami są leki hormonalne, które pozwalają odbudować błonę śluzową cewki moczowej, uszczelnić ją i uelastycznić.

Po drugie – fizykoterapia z wykorzystaniem magnetoterapii

Fizykoterapia wykorzystująca pulsacyjne pole magnetyczne niskich częstotliwości to rozwiązanie przynoszące naprawdę imponujące efekty w leczeniu dolegliwości związanych z nietrzymaniem moczu. Magnetoterapia stymuluje mięśnie dna miednicy, co w rezultacie przekłada się na zdecydowanie większą ich siłę i wytrzymałość. Ta przede wszystkim wysoce skuteczna, bezbolesna i nieinwazyjna metoda leczenia nietrzymania moczu, o której przeczytasz więcej na biomag.pl, ma także silne działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

Po trzecie – kinezoterapia

Aby wzmocnić mięśnie miednicy, co przekłada się bezpośrednio na lepsze funkcjonowanie cewki moczowej, możesz wykonywać specjalnie dobrane ćwiczenia fizyczne. Na tym polega właśnie kinezoterapia.

Po czwarte - leczenie operacyjne

Ostatecznym rozwiązaniem problemu nietrzymania moczu są z pewnością metody o charakterze inwazyjnym, czyli po prostu zabiegi chirurgiczne. W tym wypadku będzie to między innymi podwieszanie szyi pęcherza, wzmocnienie przedniej ściany pochwy, laparoskopowa operacja pętlowa, uszczelnianie szyi pęcherza za pomocą iniekcji i implantów cewkowych, czy też założenie sztucznego zwieracza. Mimo, że przeprowadzone operacje przynoszą całkiem dobre rezultaty, to niestety ich skuteczność jest ograniczona w czasie, a efekty nie utrzymują się zbyt długo. Dlatego zawsze warto postawić na skuteczną fizykoterapię, która w połączeniu z magnetoterapią może utrzymać efekt zabiegu i zapobiegać nawrotom dolegliwości.


Żródło: https://www.female.pl/artykul/18021-problem-z-nietrzymaniem-moczu-tak-mozna-sobie-z-tym-poradzic

 
REKLAMA