Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Rekomendacja Prezesa AOTMiT w sprawie objęcia refundacją produktu leczniczego Xtandi
2017-05-02

Prezes AOTMiT rekomenduje objęcie refundacją produktu leczniczego Xtandi, w ramach programu lekowego we wskazaniu „Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego z przerzutami ICD -10 C-61).”

Prezes Agencji, biorąc pod uwagę stanowisko Rady Przejrzystości, a także dostępne dowody naukowe i wyniki analiz farmakoekonomicznych, a także wytyczne kliniczne i rekomendacje refundacyjne oraz opinie eksperckie stwierdził, że finansowanie z pieniędzy publicznych ocenianej technologii medycznej jest uzasadnione.

Proponowana kategoria dostępności refundacyjnej brzmi: „lek dostępny w ramach programu lekowego „Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego z przerzutami ICD -10 C-61)”, z poziomem odpłatności przez pacjenta: bezpłatnie, w ramach nowej grupy limitowej. Podmiot odpowiedzialny zaproponował instrument dzielenia ryzyka.

Rekomendacja została przygotowana na podstawie zlecenia Ministra Zdrowia z dnia 04.01.2017r. (znak pisma: PLA 4600.433.2016.7.MB).


Pełna treść rekomendacji 


REKLAMA