Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Pęcherz nadreaktywny - nadaktywne parcie
2017-04-20

Nietrzymanie moczu to uciążliwy i wciąż traktowany jako wstydliwy problem wielu kobiet i mężczyzn w Polsce. I choć coraz więcej kobiet pojawia się w przychodni urologa czy ginekologa, mężczyźni wciąż się do niego nie przyznają.

Jednym z rodzajów NTM jest pęcherz nadreaktywny (nadaktywny, ang. OAB – Overactive Bladder). Nagłe parcie i potrzeba oddania moczu, nawet, jeśli pęcherz nie jest pełny, to efekt skurczu pęcherza moczowego. Przyczyna może być różna – zakażenie dróg moczowych, kamica i wiele innych. Pęcherz nadreaktywny może także występować przy cukrzycy, chorobie Parkinsona, Alzheimera oraz stwardnieniu rozsianym. Powodem parcia bywa niekiedy zupełnie cos innego: płynąca woda, odkręcony kran, a nawet tylko dźwięk płynącej czy cieknącej wody. Takie osoby trudniej znoszą podróż statkiem czy łódką, specyficznie zareagują na widok spadających mas wody Niagary czy Wielkiej Siklawy w Tatrach.


Źródło: http://polki.pl/zdrowie/choroby,nie-odkrecaj-przy-mnie-wody,10064254,artykul.html

  


REKLAMA